Unesite za pretraživanje

Sport Vijesti

PAZARCI SEDAM MEDALJA NA PRVENSTVU DRŽAVE, MAVRIĆ OŠTEĆEN U REGIONALNOJ LIGI

Share

Na Prvenstvu Srbije za mlađe uzraste održanom u Lazarevcu, mladi novopazarski bokseri su osvojili sedam medalja.

Emin Muminović iz BK Mladost Sandžak, osvojio je srebro u kategoriji do 66 kilograma, a njegov klupski drug Hakan Dacić bronzu u kategoriji do 63 kilograma.

Bokseri novopazarskog BK Dandi Admir Kamešničanin u kategoriji do 46, Pavle Bešević (63 kg) i pionir Zejd Gicić (67kg), osvojili su zlatne medalje. U Dandi su otišle još i srebro, koje je osvojio Nermin Mujdragić (44 kg) i bronza Amara Softića (preko 81 kg).

U takmičenjima na međunarodnom nivou, tačnije u regionalnoj ligi, ne tako lijepe vijesti.

Doskorašnji takmičar BK Mladost Sandžak Ahmed Mavrić, velika nada novopazarskog boksa koji od nedavno boksuje za beogradsku Crvenu Zvezdu, izgubio je od Mariborca Dejana Leburića, u kategoriji do 75 kilograma.

Mavrić je krenuo ofanzivnu od samog početka i dominirao je u toku cijelog meča, dovodio je svojeg protivnika u situaciju knockdowna, ali je odluka sudija na kraju bila najblaže rečeno čudna.